Ilişki Halleri Atölyesi

İlişkilerinize farklı bir açıdan bakın!

''İyi bir hayat, iyi ilişkilerle yaratılır''

Mark Twain

Araştırmalar ''Dünyanın en mutlu insanları kimdir'' sorusuna “İyi ve samimi ilişkilere sahip olan kişiler” diye cevap veriyor. Harvard Tıp Fakültesi'nde yapılan bir araştırma ise ilişkilerimizin kalitesini iyileştirmenin bizi daha mutlu, fiziksel olarak daha sağlıklı tuttuğunu ve beynimizi yaşam boyunca koruduğunu göstermekte.

Daha iyi ilişkiler için, nerede tökezlediğinizi ve neyi farklı yapabileceğinizi araştırmak üzere sizi atölyemize bekliyoruz...

Kimler Katılabilir?

Asaro Tribe - Indonesia

Modern day problems created by the increasing complexity of life do not necessarily require drastic measures such as psychotherapy. Consulting help is an alternative, but consulting does not adequately address the sensitive issues of social and emotional intelligence. This is where coaching comes into play. It supports people and professional teams in their effort to solve complex problems in an emotionally and socially intelligent way.   

Neler Yapacağız?

  • İlişkilerinizi zehirleyen davranışlara eğileceğiz.

  • İlişkilerinizde nasılsınız ve nasıl olmak istersiniz sorularına birlikte cevap arayacağız.

  • Görsel ve somatik (bedensel) yöntemler kullanacağız ve oyunlar oynayacağız. 

  • Farkındalığımızı artıracak, ne gibi aksiyonlar alabileceğimizi planlayacağız.

Kazanımlar

  • Kendinize ve ilişkilerinize başka bir açıdan bakmayı deneyimleyeceksiniz.

  • Grup dinamiği içinde birbirinden öğrenme fırsatı elde edeceksiniz.

  • Farkettiklerinizle, neleri farklı yapmak istediğinize karar vereceksiniz.

 Atölye ve uygulamalarımız, kaynağını dünyaca kabul görmüş Gestalt Koçluğu ve İlişki Sistemleri Koçluğu (ORSC) prensiplerinden almaktadır.

Kayıt için:

İletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz

veya

0533 715 8477 nolu telefonu arayabilirsiniz.​

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.

Atölye Koçları

Sebo.png

ŞEBNEM USLU ŞENOLDU, ACC

Yönetici Koçu, Takım Koçu ve Danışman

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF tarafından akredite edilmiş profesyonel koç, takım koçu ve danışmandır. 1997-2016 yılları arasında ilaç sektöründe yerli ve global firmalarda çalışarak edindiği kurumsal deneyimi ile organizasyonların değişim ve dönüşüm süreçlerine destek vermektedir.

2016 yılında Gestalt Koçluk Programı’nı bitirmesinin ardından “Yönetici Koçluğunda Ustalık” ve “Presence and Use of Self” eğitimlerini almış, “Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu Programı’nı” (ORSC) tamamlamıştır. Yerli ve global firmalarda yönetici koçluğu yapmanın yanı sıra takımların verimliliklerini artırmalarını sağlayacak projelerde yer almaktadır.

Koçluk kariyeri öncesinde 19 yıl ilaç sektöründe satış ve pazarlama rollerinde çalıştı. Bir yıllık saha deneyiminin ardından farklı firmalarda hem OTC hem de spesifik ürünlerin Ürün Müdürlüğü’nü yaptı. Liderliğini yaptığı Kilit Müşteri Yönetimi, Fikir Lideri Yönetimi ve PR projelerinden bazıları dünya çapında iyi uygulama olarak seçildi ve başka ülkelerde de uygulanmaya başlandı. 9 ülkeden sorumlu olduğu Orta Doğu Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü görevi sırasında farklı pazarlarda çalışma deneyimi elde ederek bu ülkelerde stratejik pazarlama süreçlerini ve yeni ürün lansmanlarını yönetti. Ülke Pazarlama Direktörlüğü yaptığı dönemde bilinirliği düşük nadir hastalık alanında yönettiği farkındalık çalışmaları sayesinde bir çok hastanın tedaviye ulaşmasını sağladı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur.

ICF Türkiye- Türkiye Soroptimist Derneği İşbirliği Kıvılcım Projesi, TurkishWinn ve Yeniden Biz’de gönüllü olarak grup koçluğu ve mentorluk yapmış, Eczacılık Kongresi, Yakın Doğu Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri kariyer günlerinde konuşmacı olarak yer almıştır.

02_edited_edited.jpg

HANDE ARIKAN, ACC

Yönetici Koçu, Takım Koçu ve Danışman

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF tarafından akredite edilmiş profesyonel koç, takım koçu ve eğitmendir. Eğitimini ve altyapısını, kurumsal deneyimlerini ve yaşam deneyimlerini kullanarak kurumların, ekiplerin ve kişilerin değişim ve dönüşümüne eşlik etmektedir.

 

20 yıllık iş tecrübesi içinde 15'in üzerinde farklı ölçekte firmada projeler yapmış, farklı görevlerde bulunmuştur. Start-up, kobi ve holdinglerin yanı sıra çok kültürlü ve çok uluslu kurumlarda yer almış,, 4 kıtadan gelen farklı kültürdeki insanla çalışmıştır. Ekiplerde ise yönetici, danışman ve koç gibi farklı roller üstlenmiştir.

Çalıştığı tüm firmalarda değişim sürecini tetiklemiş veya eşlik etmiştir.

Hali hazırda bireysel olarak yürüttüğü atölye ve koçluk hizmetlerinin yanı sıra Istanbul Inovasyon Platformu ile ortaklık halinde çalışmakta, bu kapsamda kurumların inovasyon kültürüne geçişlerine destek vermektedir.
Buna ek olarak 41 North Business School ve TMI Global Eğitim firması çatıları altında liderlik gelişimi programlarında eğitmen ve koç olarak yer almaktadır.

Çalışmalarında ağırlıklı olarak Gestalt koçluk prensiplerini, ''Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu'' (ORSC) araçlarını, Derin Demokrasi yaklaşımını ve sanat terapi yöntemlerini kullanmaktadır. Çeşitli yapılandırılmış aktiviteler ile danışan ve katılımcıların "deneyim yaşaması”nın esas olduğunu düşünür. Başka bir deyişle ortaya çıkan konuların “hakkında konuşmak”tan daha çok, güvenli bir ortamda “yaşayarak deneyimleme"ye önem verir. Böylece danışan kişi ve ekipler yaşanan sürecin “duygusal boyutuna” odaklanarak farkındalık kazanırlar. 

1 çocuk 2 kedi annesidir. Sanatın her dalına tutkundur, hobi olarak dans etmektedir.

  • Instagram
  • Black LinkedIn Icon

© 2018 by Hande Arıkan